Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Ansökan har öppnat för höstens extrastarter!

Nyhet - 08/20/2020

Nu kan du ansöka till Affärshögskolans extrastarter i december. För att möta efterfrågan på fler utbildningsplatser i höst kommer YH-utbildningen till B2B-säljare även att starta i december. Det gör att drygt 75 extra blivande säljare kan börja sin resa på Affärshögskolan!

Vill du arbeta som account manager, projektledare eller företagssäljare? Då är utbildningen till B2B-säljare något för dig. Här får du utveckla ditt ledarskap och göra karriär inom försäljning. Utbildningen som startar i december finns att läsa platsbundet i Örebro alternativt på distans med Växjö som ansvarig ort eller via satellitorten Halmstad.

Läs mer om B2B-säljare här.

Båda utbildningarna är såklart kostnadsfria och CSN-berättigade. Ansök här!