Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Digital informationsträff från Linköping

Event - 02/27/2020

Vill du satsa på en ny karriär inom ekonomi och redovisning eller kommunikation och marknadsföring? Funderar du på att läsa en YH-utbildning för att ta nästa steg? Välkommen på digital informationsträff!

Koppla upp dig och ta del av informationen på nätet i realtid! Håll dig uppdaterad i vårt Facebookevent.

Mer information om våra utbildningar

Under informationsträffen får du info om våra yrkeshögskoleutbildningar med start till hösten 2020, deras upplägg och YH som utbildningsform. Du får även möjlighet att ställa frågor till oss och lära dig om hur behörighet inom yrkeshögskolan fungerar. Kom förbi oss i Linköping i vår för att få reda på mer om våra YH-utbildningar.

Agenda

Drop in! Men vill du lyssna på presentationer om någon speciell utbildning så håller vi dem enligt schemat nedan.