Med anledning av spridningen av coronaviruset finns riktlinjer och övrig information samlat på AcadeMedias webb. Informationen uppdateras kontinuerligt.

Ny kurs i workplace experience och digitalisering

Nyhet - 02/27/2020

Kanske jobbar du idag i FM-branschen och vill få nya insikter i hur du kan utforma och optimera din arbetsplats? Eller så är du nyfiken på hur upplevelsen av arbetsplatsen och digitalisering kan hänga ihop? ”Workplace experience och digitalisering” är en helt ny kurs som ingår i vår yrkeshögskoleutbildning Facility Management. Nu kan vi stolt erbjuda fler möjligheten att läsa kursen i Malmö – helt kostnadsfritt.

Om Workplace experience och digitalisering

Workplace experience och digitalisering är en kurs som du läser under fyra veckor på heltid hos Affärshögskolan i Malmö. Undervisningen är uppdelad så att du är på plats två dagar per vecka för bland annat föreläsningar och resten av tiden ägnas åt självstudier och grupparbeten.

Du behöver inte ha yrkeserfarenhet från branschen för att läsa kursen. Läs om kraven och hur du kan bli behörig här.

Kursen startar den 9 november 2020, men redan nu kan du skicka in din ansökan. Efter avklarad kurs får du ett diplom som styrker din nya kompetens.