Affärshögskolans sociala medier

Vi älskar att prata om hur utbildning och framtidsdrömmar är en del av framtidens företagande! Därför är sociala medier platsen där vi sprider inspiration, nyheter och information om våra utbildningar. Affärshögskolan finns att följa på:

Vi har även en LinkedIn-grupp med LIA- och jobbtips samt en Köp- och säljgrupp av kurslitteratur på Facebook.

Policy i linje med vår värdegrund

För att skapa en trygg miljö online och hålla våra flöden relevanta och aktuella förbehåller vi oss rätten att ta bort innehåll som strider mot vår policy. Det kan vara innehåll av sådan karaktär som inte håller sig till ämnet, marknadsför annan verksamhet, kan anses stötande eller kränkande, bryter mot dataskyddsförordningen GDPR eller på något annat sätt är brottsligt eller inte i linje med verksamhetens värdegrund.

Om en person upprepade gånger bryter mot denna policy kommer den att stängas av från sidan och eventuellt innehåll postat av berörd kommer att tas bort.

Kontakt

Har du frågor eller vill du anmäla något? Kontakta oss på marknad@plushogskolan.se. Är det relaterat till GDPR så mejla till dataskydd@academedia.se

Senast uppdaterad: 2021-01-08